Görme Engelliler

TARİHÇE

İSOV MESLEKİ EĞİTİM KOMPLEKSİ


         İSOV Mesleki Eğitim Kompleksi’nin amacı, İSOV-Dinçkök Anadolu Teknik Lisesi’nde ve İSOV-Vehbi Koç Eğitmen Eğitim Merkezi’nde, Türkiye’nin en büyük Sanayi Odası olan İSO’nun 48 komitesinin oluşturduğu 14 ayrı meslek grubundan olan tüm sanayicilerin temsili ve katkılarıyla,   çalışan ara elemanlara, yetişmekte olan gençlere ve Türkiye’nin her tarafındaki Meslek Lisesi eğitmenlerine en son teknolojiyi gösterebilecek imkanları sunmaktır.

        Yaklaşık 13 bin metrekarelik kapalı alanı kapsayan İSOV Eğitim Kompleksi toplam dört bloktan oluşmaktadır.

        Ekim 2003 tarihinde Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından temsili temeli atılan İSOV Mesleki Eğitim kompleksine ad vermek sureti ile sponsor olan Dinçkök, Koç, Sabancı ve Ülker ailelerinin yanında ECA Elginkan ve Borusan grupları başta olmak üzere sanayicilerimiz de gerek “Bir Tuğla da Sizden” kampanyası dahilinde gerek ayni yardımlarla kompleksin yapımına büyük ilgi ve destek sağlamışlardır.

 

 

İSOV MESLEKİ EĞİTİM KOMPLEKSİ BİRİMLERİ

 

  • İSOV- Dinçkök Anadolu Teknik Lisesi

       16 adet derslik, 10 adet Endüstriyel Otomasyon ve Elektrik Elektronik Teknolojisi Atölyesi, 1 fizik, 1 kimya, 1 biyoloji ve 2 bilişim laboratuarı, revir, kütüphane, bilgisayar, müzik, hobi salonlarında toplam 700 öğrenciye eğitim verebilecek kapasitededir. 2009–2010 eğitim ve öğretim döneminde toplam öğrenci mevcudu 550 olup, 52 öğretmen ve 4 idarecisiyle faaliyetlerine devam etmektedir.

 

  • İSOV- Vehbi Koç Yaşamboyu Eğitim Merkezi

       İSOV-Vehbi Koç Yaşamboyu Eğitim Merkezinde de yurt çapındaki eğitmenlerin ve çalışan ara elemanların eğitimine destek olunması hedeflenmektedir. Yaşam Boyu Eğitim binası 9 adet dersliğiyle yaklaşık 500 öğrenciye eğitim verilebilecek kapasiteye sahiptir.

 

  • İSOV- Sabri Ülker Spor Salonu

      Uluslararası standartlarda, en modern cihazlarla desteklenmiş, 1770 m2 alana sahip, 650 kişilik oturma kapasitesi ile sporun bütün dallarına ev sahipliği yapabilecek bir spor salonudur.

 

  • İSOV- Sakıp Sabancı Konferans Salonu

       Her türlü kültürel etkinlikler, konferans, konser, tiyatro, açık oturum gibi faaliyetlerin yapılabileceği modern konsepti ile 550 kişilik oturma kapasitesine sahiptir. Konferans Salonunun devamında yer alan ve tamamen ayrı kullanıma sahip kokteyl ve yemek servisi yapılabilecek özellikte Fuaye de 400 kişilik oturma kapasitesi ile her türlü ihtiyacı karşılayacak şekilde planlanmıştır. 


İSOV Dinçkök Teknik ve Endüstri Meslek LisesiİSOV Dinçkök Teknik ve Endüstri Meslek LisesiİSOV Dinçkök Teknik ve Endüstri Meslek LisesiİSOV- Vehbi Koç Yaşamboyu Eğitim MerkeziİSOV Dinçkök Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi SınıflarıİSOV- Sabri Ülker Spor SalonuİSOV- Sakıp Sabancı Konferans Salonu ve Fuar AlanıİSOV- Sakıp Sabancı Konferans Salonu ve Fuar Alanı